شنبه 05 03 1397

آخرین بروز رسانی : شنبه, 05 خرداد 1397

feed-image خبر خوان

در آستانه بازگشایی مدارس:

واحدهای شهری امداد فوریت‌های پزشکی استان اصفهان همزمان با ایام بازگشایی مدارس از اول مهرماه، به مدت یک هفته در میادین اصلی شهر و مسیرهای پرتردد مستقر می‌شوند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان اصفهان، در این خصوص گفت: بر اساس طرح کشوری استقبال از بازگشایی مدارس، واحدهای شهری امداد فوریتهای پزشکی استان اصفهان از ابتدای مهر ماه به مدت یک هفته از ساعت 7 الی 9 و 12 الی 14 در میادین اصلی شهر و مسیرهای پرتردد شهر اصفهان و شهرهای مرکزی شهرستانهای استان مستقر می‌شوند.

دکتر حمید اسماعیلی افزود: در شهرستانهای اصفهان، فلاورجان، شاهین‌شهر و میمه، نجف آباد و خمینی‌شهر که از واحدهای امداد موتوری برخوردار هستند، موتورلانس‌های آنها نیز در مناطق پر تردد مستقر می‌شوند.

وی با بیان اینکه واحدهای امدادی شهر اصفهان در میدان‌های انقلاب، آزادی، بزرگمهر، جمهوری اسلامی و احمدآباد استقرار می‌یابند، تصریح کرد: مراسم بازگشایی مدارس در یکی از مدارس شهر اصفهان به صورت نمادین برگزار می‌شود که بر اساس هماهنگی‌های انجام شده، قرار است مرکز فوریتهای پزشکی اصفهان یک دستگاه آمبولانس را به همراه دو تکنسین در محل مدرسه مستقر کند.

دکتر اسماعیلی تمرکز برنامه‌های آموزشی تکنسین‌های اورژانس 115 را در فصل بازگشایی مدارس بر محوریت بیماری‌های شایع فصل، حوادث ترافیکی و محیط کار مدارس عنوان کرد و اظهار داشت: آموزش و اطلاع‌رسانی به گروه‌های هدف برای بالابردن سطح آگاهی عمومی و حوادث ترافیکی، فرهنگ‌سازی در زمینه‌ی فوریت‌های پزشکی و رعایت بهداشت فردی در اولویت برنامه‌های مرکز فوریت‌های پزشکی قرار دارد.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان اصفهان خاطرنشان کرد: اورژانس پیش‌بیمارستانی اصفهان در آستانه‌ی بازگشایی مدارس هماهنگی لازم را با ارگان‌هایی از جمله: نیروی انتظامی، صدا و سیما و نیز معاونت درمان و بیمارستان‌های استان به منظور پذیرش بیماران اورژانسی در اسرع وقت انجام داده است.

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد