شنبه 05 03 1397

آخرین بروز رسانی : شنبه, 05 خرداد 1397

feed-image خبر خوان

آموزش ایمنی در حوادث به کودکان اصفهانی به مناسبت هفته‌ی کودک در استان اصفهان

مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان اصفهان با توجه به نامگذاری چهارمین روز از هفته‌ی کودک به نام " کودک و ایمنی"، آمادگی خود را جهت ارائه‌ی آموزش‌های لازم...

برای آشنایی کودکان با اورژانس پیش‌بیمارستانی و فرهنگ امدادخواهی و امدادرسانی اعلام کرد.
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان اصفهان، با اشاره به نزدیکی هفته‌ی کودک از 15 لغایت 21 مهر ماه سال جاری گفت: شعار امسال هفته‌ی کودک با عنوان "کودک، خانواده و جامعه" تعیین شده و هجدهم همین ماه مصادف با چهارمین روز از این هفته به نام روز " کودک و ایمنی" نامگذاری شده است.
دکتر حمید اسماعیلی افزود: بر اساس نامگذاری و سیاستگذاری انجام شده، بحث آشنایی کودکان با اورژانس پیش‌بیمارستانی 115 و فرهنگ امدادخواهی و امدادرسانی در اولویتهای مرکز فوریتهای پزشکی استان قرار گرفت.
وی تصریح کرد: آموزش مهارت‌های ایمنی و حفظ سلامتی به کودکان، در واقع به منظور افزایش توان و قابلیت کودک برای حفظ سلامت خود در برابر حوادث و سوانح انجام می‌شود و گسترش این دسته از مهارت‌ها از جمله اهداف تربیتی در سیستم آموزشی کشورهاست و در کشور ما نیز از دوران مهد کودک آغاز می‌شود.

دکتر اسماعیلی اظهار داشت: آموزش این مهارت‌ها در کودکان به چند دلیل حائز اهمیت است و پایه اصلی رفتارهای ایمن فرد برای حفظ سلامت روانی و جسمی، برگرفته از آموزش این مهارت‌ها در دوران کودکی می‌باشد.
وی ادامه داد: همچنین با توجه به رشد انواع آسیب‌های اجتماعی، توجه به ارتقای آموزش‌ها اهمیت فراوانی دارد و این مهارت‌ها به ابزارهای رشد فردی دیگری مانند عزت نفس، کمال گرایی، صبوری، پذیرش مسوولیت، افزایش هوش و قدرت بدنی کمک می‌کند و می‌تواند در تمام این ابعاد به افزایش و ارتقای قابلیت‌های کودک کمک کند و از شدت پیامدهای منفی بکاهد.
دکتر اسماعیلی با بیان اینکه یادگیری در دوران پیش‌دبستانی سریعتر، عمیق‌تر و آسان‌تر انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: در هفته‌ی کودک سال گذشته، مرکز فوریت‌های پزشکی استان اصفهان با همکاری اداره کل بهزیستی استان، بیش از 2 هزار جلد کتاب مثلث طلایی امداد با محتوای آشنایی با نیروهای امدادی در صحنه‌ی حادثه و بیش از هزار حلقه CD انیمیشن اورژانسی‌ها را در میان مهدکودک‌های سراسر استان توزیع کرد.
وی تاکید کرد: مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان اصفهان، امسال نیز با توجه به نامگذاری یکی از روزهای هفته‌ی کودک به نام " کودک و ایمنی"، آمادگی خود را جهت برگزاری دوره‌های آموزشی حضوری در مهدکودک‌های استان و توزیع کتاب و CD اعلام می‌کند.

شایان ذکر است علاقه‌مندان می‌توانند جهت انجام هماهنگی برای استفاده از دوره‌های آموزشی مذکور با مرکز فوریتهای پزشکی استان تماس بگیرند.

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد