سه شنبه 01 03 1397

آخرین بروز رسانی : سه شنبه, 01 خرداد 1397

feed-image خبر خوان

مسوول آموزش مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان اصفهان:

پنجمین المپياد علمي - عملياتي تكنسين‌هاي فوريتهاي پزشكي استان برگزار شد

مرحله اول پنجمین المپیاد علمی – عملیاتي تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی استان اصفهان با شرکت 120 نفر از تکسنین‌های استان برگزار شد.
مرتضی قادری مسوول آموزش این مرکز  زمان برگزاری اولین مرحله‌ی این المپیاد را 18، 20 و 25 شهریور ماه سال جاری عنوان کرد و افزود: بر اساس تصمیم اتخاذ شده از سوی هیات اجرایی مقرر شد که اين المپياد در سه مرحله‌ی آزمون علمي (Scientific tests )، آزمون عملي(Practical test) و آزمون عملياتي (Operational test ) برگزار شود.
وی هدف از برگزاری این المپیاد را ترغیب پرسنل شاغل در اورژانس پیش‌بیمارستانی برای دستیابی به آمادگی کامل علمی – عملیاتی و آشنایی با اقدامات درمانی پیش بیمارستانی روز دنیا دانست و تصریح کرد: در آزمون علمي، شركت كنندگان به تعداد 100 سوال چهارگزينه اي كه با تلاش مربیان فوریتهای پزشکی و اساتيد این رشته طراحي و تدوين شده بود پاسخ دادند که نتایج آن به‌زودی از طریق وب سایت مرکز اعلام می‌شود.
مسوول آموزش مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان اصفهان خاطرنشان کرد:  25 درصد از برترين‌هاي این آزمون به مرحله عملي كه شامل ارزیابی بیمار، انتقال، تروما، حمايت‌هاي پايه حياتي و همچنين آمادگي جسماني چون بارفيكس و دو صد متر است، راه می‌یابند.
وی اظهار داشت: پس از برگزاري اين مرحله، شركت كنندگان به آزمون عملياتي راه یافته و در آزمونی شامل: پارك دوبل با آمبولانس بنز اسپرينتر، تست رانندگي دنده عقب در كوچه دوار با آمبولانس بنز اسپرينتر، پاسخگويي به سوالات مربوط به اصول فني و كار با تجهيزات داخل آمبولانس، امداد موتوري / رانندگي با موتورلانس شرکت خواهند کرد.
مرتضی قادری با اشاره به اینکه مرحله‌ی دوم و سوم المپیاد، پس از مشخص شدن نتایج و در مهرماه برگزار می‌شود، تاکید کرد: پس از اتمام اين مراحل، با احتساب مجموع نمرات علمي، عملي و عملياتي شركت كنندگان، تكنسين‌های برتر مشخص شده و ضمن تقدیر از ایشان، برای حضور در المپیاد تکنسین‌های فوریتهای پزشکی کشور معرفی می‌شوند.

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد